Category: Metody

Darmowy kurs dla początkujących handlowców

Handel zakłada znaczne ryzyko a nauka go zabiera czas. Ten kurs pozwoli Ci zacząć przygodę i pomoże Ci zrozumieć fundamenty handlu walutami. Nasz materiał edukacyjny przeprowadzi Cię przez dżunglę kategorii pip, lot, wykresów oraz aspiruje do wprowadzenia Cię na rynki.

handlowcy_rynku

Nasz główny cel to przyspieszyć proces nauki przekazując Ci najbardziej użyteczne informacje w najprostszej możliwej formie. Z siłą, którą zyskujesz poprzez wiedzę na tych stronach, będziesz bardziej przygotowany na spotkanie z rynkami.

Czytaj Dalej

Pary walutowe i ich charakterystyki

Oczywiście nie możemy handlować walutami nie wiedząc o nich. Jest wiele walut, z których handlowcy mogą wybierać by zlecać operacje i rozwijać swoje portfolia, jednak największa liczba handlowców walutowych koncentruje się na kilku z tych bardziej znanych i popularnych parach takich jak EUR/USD, GBP/JPY, czy USD/CHF, które wszystkie są walutami głównych sił światowych.

pary

Możliwe jest podzielenie walut w kilka różnych grup bazując na wybranych kryteriach, jednak ogólnie rzecz biorąc pozycja kont walutowych i polityka banków centralnych dotycząca stopy procentowej są najważniejszymi wartościami by je klasyfikować. Jeśli spróbujemy podzielić waluty na podstawie finansowej trafności i polityki ekonomicznej, poniższa analiza jest jedyną wiarygodną kategoryzacją.

Czytaj Dalej

Mechanika Handlu Online

Po przejrzeniu podstawowych konceptów, rozważmy jak rozpoczynać operacje i spójrzmy na kilka podstawowych sposobów na kontrolowanie ryzyka oraz zarządzania naszymi środkami.

Większość oprogramowania do handlu jest łatwa w obsłudze, jeśli chodzi o zlecanie operacji jak również otwieranie i zamykanie pozycji, jednak początkujący mogą być nieco zagubieni, jeśli chodzi o takie terminy jak operacja typu zakończ straty, operacja typu zakończ śledzić, operacja weź zysk, ważne jest przynajmniej podstawowe zrozumienie tego, co jest ważne dla dobrze zarządzanego konta.

handel

Zlecenie rynkowe (PKC) mówi o tym, by broker kupił lub sprzedaż walutę po aktualnej cenie rynkowej. I jako taki, ani handlowiec ani broker nie ma kontroli nad tym, gdzie operacja zostanie wykonana.

Czytaj Dalej