Mechanika Handlu Online

Po przejrzeniu podstawowych konceptów, rozważmy jak rozpoczynać operacje i spójrzmy na kilka podstawowych sposobów na kontrolowanie ryzyka oraz zarządzania naszymi środkami.

Większość oprogramowania do handlu jest łatwa w obsłudze, jeśli chodzi o zlecanie operacji jak również otwieranie i zamykanie pozycji, jednak początkujący mogą być nieco zagubieni, jeśli chodzi o takie terminy jak operacja typu zakończ straty, operacja typu zakończ śledzić, operacja weź zysk, ważne jest przynajmniej podstawowe zrozumienie tego, co jest ważne dla dobrze zarządzanego konta.

handel

Zlecenie rynkowe (PKC) mówi o tym, by broker kupił lub sprzedaż walutę po aktualnej cenie rynkowej. I jako taki, ani handlowiec ani broker nie ma kontroli nad tym, gdzie operacja zostanie wykonana.

Jedyne zaangażowanie, jakie wnosi broker to takie, że zlecenie zostanie wykonane tak szybko jak to możliwe, co oznacza zwykle, że jest robione natychmiast. Zauważmy, że w kontekście zawirowań rynkowych, rozstrzał spreadów może być bardzo szeroki a cena, za którą zlecenie rynkowe jest zlecane może być szokująca dla niedoświadczonego handlowca.

Konsekwentnie warto jest unikać zleceń rynkowych w takich okresach.

Dla kontrastu zlecenie z limitem ceny instruuje brokera by zlecał operację jedynie wtedy, kiedy osiągnięta zostanie konkretna wartość ceny. Niewykonany zostanie żaden ruch do momentu, kiedy cena zostanie osiągnięta, bez względu na długość czasu. Wadą zlecenia z limitem jest to, że rynek może nigdy nie ruszyć w pożądanym kierunku, a w rezultacie operacja może nigdy nie zostać wykonana. Z drugiej strony zlecenie z limitem związane jest z lepszym planowaniem, zmniejsza arbitralność w decyzjach handlowych i eliminuje ryzyko związane z nagłymi skokami ceny do największego możliwego poziomu.

Zlecenie typu zakończ stratę jest rodzajem mechanizmu bezpieczeństwa, która stawia sufit nad stratami, które mogą wywołać źle wykonane operacje. Operując takim zleceniem, uszczegóławiamy maksymalną kwotę straty nie do zrealizowania, którą jesteśmy w stanie tolerować, poza którą nasza pewność w handel nie będzie się utrzymywać. Naturalnie zlecenie typu zakończy stratę powinno być ustawione w przeciwnym kierunku do tego, w którym oczekujemy, że kwota ceny ruszy. Egzekucja zlecenia typu zakończ stratę tak jak w przypadku zleceń z limitem kupowania czy sprzedawania, jest automatyczna.

Zlecenie typu zakończ śledzenie jest raczej nieczęsto spotykanym typem zlecenia. W tym przypadku, zlecenie typu zakończ stratę jest ponawiane automatycznie przez oprogramowanie handlowe w odstępach ustawionych przez handlowca. Na przykład, kiedy kupimy pary EUR/USD na poziomie 1.3500, ustawimy nasze zlecenie zakończ stratę na poziomie 1.3400, a ustawimy okres zakończenia śledzenia na poziomie 50 pipów, system powtórzy nasze zlecenie zakończ śledzenie wyżej w odstępach na poziomie 50 punktów, kiedy cena zmieni się i nasze nowe konto pokaże niezrealizowany zysk. Kiedy cena osiągnie 1.3550, nasze nowe zlecenie zakończ stratę automatycznie zostanie zlecone na poziomie 1.345. Kiedy cena osiągnie 1.36, nowe zlecenie zakończ stratę będzie na poziomie 1.35, zapewniając operacją wolną od ryzyka.

Operacja typu weź zysk uszczegóławia kwotę ceny, w której chcielibyśmy, aby nasza pozycja została zamknięta i zostały zrealizowane zyski.

p59

Category: Metody

Leave a Reply
If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.

Read previous post:
Jak powstaje nowy trend na walutach

Close